Eşekten düşen karpuza dönmek

Eşekten düşen karpuza dönmek

EŞEKTEN DÜŞMÜŞ KARPUZA DÖNMEK

Yayınevi, bir kitabımı yarışmaya göndermişti. Kitabıma güveniyordum. Ama daha sağlam bir kitap çıkar ve ödülü alabilirdi. Sonuçta bir yarışmaydı bu. Ödül bir başkasına verilince gidip o kitabı bulmuştum. Okuyup bitirince de "Olmaz böyle şey!" demiştim. Ödülü hak eden bir kitap değildi. Keşke kitabımdan üstün olsaydı ve ben de "Deveden büyük fil var, el elden üstündür," deyip hakkını teslim etseydim. Ama değildi işte. O yarışma jürisine güvenim sıfıra inmişti.

Ve kendi isteğimle katıldığım yeni bir yarışma daha... Sonuç açıklandı. Ödül yine bir başkasına gitti. :( Oysa yüzde 80 kazanacağımı düşünüyordum. Çünkü sıradan bir çalışma değildi benim için. Dört ay boyunca her gün, bütün isteğimi, coşkumu ve sevincimi katmıştım o dosyaya. İlk harfinden son noktasına kadar benzersizdi. Ama olmadı.

Ödülü alan o dosyanın kitaplaşmasını bekliyorum. Ödülü hak eden bir çalışma ise üzüntüm azalır belki. Bükemediğin bileği öpeceksin.

Ama şu iki gündür, aklımda hep bir filmin aynı sahnesi. Bütün umudunu, geleceğini, başarısını ve mutluluğunu, çıkacağı büyük karşılaşmaya bağlayan bir boksörün ringteki o dramatik yenilgisi...

Bir de şu... Günlerdir aç kalan ve yarışmayı kazanırlarsa etli pide / lahmacun / şiş kebapla karınlarını doyuracak Survivor GönüllülerI'nin oyunu kaybettikleri andaki ruh durumu... Berbat bir şey.

Aynı durumdayım. Eşekten düşmüş karpuz durumu yani.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


Yorum yazabilmeniz için Üye olmanız gerekmektedir. Üye Girişi yapmak için tıklayınız.

Diğer Web Sitelerimiz