Lapta Yürüyüş Yolu

Lapta Yürüyüş Yolu / Oğuz Halis Çavuşoğlu / Yürümeyi, denizi ve Doğayı seviyorsanız Lapta Yürüyüş Yolu tam size göre...

Lapta Yürüyüş Yolu

Yürümenin aslında insan hayatı için anlamını düşündümüzde, eminim daha bir zevkle atacağımız adımların anlamı bir başka oluyor…

Hele hele günde 10.000 adım atmanın en sağlıklı yaşam koşullarından biri sayıldığı bu zamanlarda, size attığınız adımlara değecek harika bir yürüyüş rotası tavsiye edeceğim; Lapta Sahili Yürüyüş Yolu.

Eğer siz de benim gibi yürümeyi sevenlerdenseniz, vazgeçemeyeceğiniz bu rotada bir yanı dağlara bakan, bir yanı denizin kıyısında olan eşsiz Lapta sahil yolunu tecrübe ederken keyif alacak ve eminim kameranızla bir çok nefis manzara hapsedeceksiniz hatıralarınıza.

Bir çok noktadan ulaşabildiğiniz, mavinin her tonunu yansıtan eşsiz güzellikteki Lapta koylarının kimi zaman çevresinden ve  kimi zamanda 400 metrelik deniz geçişi ile birlikte toplamda 3.5 km’lik uzunluğa sahip Lapta Sahil Yürüyüş yolu, herkesin yürümeyi tercih ettiği özellikle yaz aylarında, sabah erken ve akşam üzeri saatleri, hem yenilenmek hem de dinlenmek için en güzel tercih.

Falezlerin üzerindeki tahta köprülerde yürüdükçe ve denizin değişen mavisine tanıklık ettikçe, bu parkura aşık olacaksınız.

Lapta yürüyüş yolu, “Sabah güneşin doğuşunu izleyeceğim” diyenler için Kıbrıs’ta en benzersiz rotalardan biri. Akşamları güneşi burada batırmak isteyenleri de ayrı bir enerji bekliyor…

Yürümek ruhumuza da bedenimize de zihnimize de her zaman iyi gelir. Her mevsim ayrı güzelliği, hem sakinliği hem de coşkulu deniziyle Lapta sahil yolu enerjimize enerji katmak için bizi bekliyor.

Dinlenmek ve denizi seyredebilmek için yer yer banklar konulmuş olsa da yürüyüş Yolu üzerinde bir de küçük café var; ZİHNİ'nin Cafesi.  Manzarası, havası mükemmel... Ama küçük deyip de geçmemek gerekiyor…  Zihni beyin işlettiği bu cafede İngiliz kahvaltısı, Türk kahvaltısı dahil bir çok yiyeceği ve her türlü içeceği bulabilirsiniz. Hatta kahvenin yanında ikram ettiği tatlı limona bayılacaksınız, ben ilk defa böyle bir limon yedim!...

Kuzey Kıbrısta, hafta sonu, akşam üzeri, sabahın erken saatleri veya şu anda havalar henüz kızartıcı sıcaklığa ulaşmadan, dilediğiniz her an gezmeniz gereken, mutlaka göz atmanız gereken bir yer.

Yorum ya da sorularınız için: oguzhc@gmail.com

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


E-Ticaret Sitemiz

Sosyal Medya Sayfalarımız

Diğer Web Sitelerimiz