Tapas Lezzeti

Sevgili Metin Denizmen, Ronda gezisi dönüşünde Malaga'nın özel lezzeti ile ilgili bilgi veriyor: "Fotoğrafa bakarak gümrük formu doldurduğumu düşünebilirsiniz, tapas siparişi vererek o muhteşem lezzetlere ulaşmanın yolu bu formu doldurup görevliye vermekten geçiyor." Eyüp Rıza Güzey Bilgi Peşinde

Tapas Lezzeti

Günün yorgunluğu çökmüş Ronda koşuşturmacasında. Malaga’da, Maria Zamrano alış veriş merkezinde, rehavetin davetini reddederek önümdeki formu doldurmaya çalışıyorum. Zambrano, ünlü Nietzche, Heiddegger ve Spinoza’dan etkilenmiş bir İspanyol düşünürü. İspanya İç Savaşı yıllarında, tüm dünya ülkelerinin kayıtsız kalmasını sert yazıları ile eleştiren bir kadın.

Neyse, İspanya’da favorimiz olan tapaslardan yemek istiyoruz Ronda dönüşünde.

Tapas üretiminde tüm İspanya’da şubeleri bulunan Cerveceria 100 Montaditos’da sipariş vererek istediğinize kolayca ulaşılamıyor.

Her masaya iliştirilmiş sipariş fişleri ve yanında kalemler var. Üzerlerinde tapas çeşitleri yazıyor, ama İspanyolca, resimlere bakarak beğendiklerimizi sipariş fişine dolduruyor ve bankonun arkasındaki tezgahtara veriyorum, sipariş fişi mutfakta yoğun tempo ile çalışan personele iletiliyor ve hazır oldukça sipariş fişinize yazdığınız isimle anons ederek çağrılıyor ve siparişlerinize kavuşuyorsunuz.

Fotoğrafa bakarak gümrük formu doldurduğumu düşünebilirsiniz, tapas siparişi vererek o muhteşem lezzetlere ulaşmanın yolu bu formu doldurup görevliye vermekten geçiyor.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


Sosyal Medya Sayfalarımız

Diğer Web Sitelerimiz

E-Ticaret Sitemiz