Hüseyin Demirkan

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 51 Yıl Ödül Töreni 2019 / EN İYİ HASTA BAKICI ÖDÜLÜ / HÜSEYİN DEMİRKAN / Türkiye Alzheimer Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Şişli Gündüz Bakım Evi kadrosunda yapmış olduğu çalışmalar ve hastalara özveriyle ve sevgiyle yaklaşımları nedeniyle ödüle değer görülmüştür.

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 51 Yıl Ödül Töreni 2019
EN İYİ HASTA BAKICI ÖDÜLÜ / HÜSEYİN DEMİRKAN

Türkiye Alzheimer Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Şişli Gündüz Bakım Evi kadrosunda yapmış olduğu çalışmalar ve hastalara özveriyle ve sevgiyle yaklaşımları nedeniyle ödüle değer görülmüştür.

Hüseyin Demirkan'ın yaşam öyküsü:
Hüseyin Demirkan 1953 yılında Çorum'un Kargı ilçesinde doğdu. Evli ve iki çocuk babası olan Hüseyin Demirkan, 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Bölümü'nde hasta bakıcı ve pansumancı olarak çalışmaya başlamıştır. Aralıksız 35 yıllık çalışma hayatından sonra emekli olan Hüseyin Demirkan, bir yıl boyunca özel bir evde hasta bakıcılık yaptıktan sonra 2011 yılından beri de Türkiye Alzheimer Derneği'nde hasta bakıcı olarak çalışmaktadır.

Türkiye Alzheimer Derneği, Istanbul’da bir Alzheimer Gündüz Bakım Evi, Mersin’de bir Alzheimer Gündüz Bakım Evi ve bir Yatılı Alzheimer Bakımevi, Eskişehir’de bir Yatılı Alzheimer Bakımevi ve Konya’da 3 Alzheimer Gündüz Bakım Evi işletmektedir.

Alzheimer hastalarıyla iletişime geçmek için özel bilgi ve eğitim gerekmektedir. Unutkanlıkla başlayan bu hastalığın ilerleyen evrelerinde depresyon, kaygı, uyku bozukluğu, huysuzluk, hayaller, saçma düşünceler, kafa karışıklığı, kişileri tanıyamama, yolunu bulamama gibi pek çok sorun oluşmakta ve çözümler de her hastaya özel olmaktadır. Bu sorunlar hastaların yakınlarında da 
moral bozukluğu, tükenmişlik sendromu ve yorulmaya yol açmakta ve bakım desteği hem hastalar hem de yakınları için hayati önem taşımaktadır. 

Bu nedenle tüm dünyada Alzheimer hastalarına özel, onların keyifli ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla Gündüz Yasam Evleri kurulmaktadır. Gündüz Yaşam Evi’nde Alzheimer hastalarına keyifli ve kaliteli zaman geçirtmek, hastalıklarının gerektirdiği rehabilitasyon hizmetlerini sunmak, hasta ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini artırmak hedeflenir. 

Halen haftada 5 gün ve ücretsiz olarak hastalara hizmet vermekte olan Gündüz Yaşam Evlerinde hastalığın pençesindeki kişileri yaşama bağlamak, yaşam enerjisi vermek, kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak ve özel rehabilitasyon çalışmaları ile zihinsel faaliyetlerini aktif kılmak amaçlanmaktadır. 

Misafirlerin ve yakınlarının huzur ve refahlarını gözeterek sabır, özveri, sevgi, saygı ve güven çerçevesinde yenilikçi ve profesyonel bir yaklaşımla kaliteli hizmet sunmak en temel hedeftir.

Bu bakım evlerinde çok değerli Hasta bakıcılar bulunmaktadır. Gerek deneyimi gerekse hasta ve yakınlarına sevgi dolu ve sabırla yaklaşımı nedeniyle Hüseyin Demirkıran Alzheimer konulu 51. yıl Ödül töreninde "En İyi Hasta Bakıcı olarak seçilmiş bulunmaktadır

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


İyilik Peşinde Koş için gerekli linkler: