Kahraman Eroğlu

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 51 Yıl Ödül Töreni 2019 / EN İYİ SOSYAL HİZMET ÖDÜLÜ / KAHRAMAN EROĞLU / Eğitim konusu olan “Sosyal Hizmetler” dalında görev yaptığı illerde hep başarı ödülleri alması nedeniyle, Şişli Belediyesi Başkan Yardımcılığı döneminde gerçekleştirdiği projeler nedeniyle ve Türkiye Alzheimer Derneği Gündüz Bakım Evi’nin kuruluş aşamasında gösterdiği destek nedeniyle bu ödüle değer görülmüştür.

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 51 Yıl Ödül Töreni 2019
EN İYİ SOSYAL HİZMET ÖDÜLÜ / KAHRAMAN EROĞLU

Eğitim konusu olan “Sosyal Hizmetler” dalında görev yaptığı illerde hep başarı ödülleri alması nedeniyle, Şişli Belediyesi Başkan Yardımcılığı döneminde gerçekleştirdiği projeler nedeniyle ve Türkiye Alzheimer Derneği Gündüz Bakım Evi’nin kuruluş aşamasında gösterdiği destek nedeniyle bu ödüle değer görülmüştür.

Sosyal Hizmet Uzmanı / Aile Danışmanı Kahraman Eroğlu 1952 Erzincan doğumludur. İlk, orta, lise tahsilini Erzincan’da; yüksek öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1976 yılında Sosyal Hizmetler Akademisi’nden Sosyal Hizmet Uzmanı olarak mezun olan Kahraman EROĞLU Türkiye’nin çeşitli illerinde huzurevlerinde, çocuk yuvalarında, yetiştirme yurtlarında Sosyal Hizmet Uzmanı, Kuruluş Müdürü, il Müdür Yardımcısı en son olarak da 1997–2004 yılları arasında İstanbul il Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yaptı.

İstanbul il müdürlüğü yaptığı süre içerisinde çocuklar, engelliler, kadınlar sokakta yaşayan ve sokakta çalıştırılan çocuklara yönelik hizmetlerinden dolayı basında geniş yer 
aldı. Sokakta yaşayan çocuklarla ilgili döneminde açılan on Çocuk ve gençlik merkezi ile kamuoyunda geniş destek gördü. 

Diğer İllerdeki bu yönlü çalışmalara da rehberlik etti. Özellikle Ağaçlı köyünde açtığı köy Enstitüsü modelli Çocuk ve Gençlik merkezinde binlerce çocuk meslek sahibi oldular. Çoğu aileleri ile yeniden buluştu. En başarılı il Müdürü olarak Bakanlardan, Genel Müdürlerden, Valilerden takdirnameler, maaş ödülleri aldı. 

Özellikle sokak çocukları hakkındaki çalışmaları, uluslararası düzeyde kabul gördü. Almanya, Viyana’da sokakta yaşayan çocuklar hakkında bilgilendirme çalışmalarında 
bulundu. Çalıştığı dönemde yaptığı çalışmalarla ilgili yazılı ve görsel basında geniş yer aldı. Aile mahkemelerinde bilirkişi olarak da görev yapmaktadır.

Şişli Belediyesinden gelen teklif üzerine muaffakat alarak başkan yardımcısı olarak Şişli Belediyesine geçti. Eğitim, sağlık, Kültür, sivil Toplum örgütlerinden sorumlu olan Eroğlu, sosyal hizmetlerdeki bilgi ve mesleki deneyimlerini belediyede de uyguladı. 

Şişli belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde özellikle eşleri tarafından fiziksel, sosyal, cinsel istismara uğrayıp korunma sıkıntısı çeken kadınlar için danışma ve sığınma Evi, emekliler için yaşlı merkezleri, emekliler evleri, engellilerin çalıştığı down cafe, Alzheimer Gündüz bakımevi, engellilerin rehabilitasyonu için çeşitli kurumlar, toplum merkezleri, kreşler açarak sosyal belediyeciliği belediyeye kabul ettirdi. 

Mesleki çalışmalar yaptığı illerdeki sosyal hizmetlerle ilgili dört baskı yapan bir kitap, üç müzik albümü yaparak mesleki çalışmalarına sosyal çalışmaları da ekledi. Her gün Flash Tv de yayınlanan ve YalçınÇAKIR’IN sunduğu “GERÇEĞİN PEŞİNDE” programında iki yıl, Fox Tv'de her gün yayınlanan ve Serap EZGÜ’NÜN sunduğu “SERAPLA YENİ BİR UMUT “ programında bir yıl, Müge ANLI’NIN sunduğu “MÜGE İLE TATLI SERT”, ESRA CEYHAN’IN sunduğu “A.dan Z ye” programlarında sosyal hizmet uzmanı olarak ücretsiz danışmanlık yaptı.

Şişli belediyesinden emekli olduktan sonra Haliç Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak iki yıl, çeşitli radyolarda program sunuculuğu yapan Eroğlu halen İstanbul Aydın Üniversitesinde ve Medipol Üniversitelerinde Sosyal hizmetler bölümü öğrencilerine sosyal Mevzuat, Kamu Yönetimi ve Etik derslerini vermektedir. Kemerburgaz Üniversitesi İşletme bölümünde İnsan kaynakları bölümünde yüksek lisans diploması alıp iki Üniversitelerdende aile 
danışmanlığı diploması bulunmaktadır..

Sosyal hizmet uzmanları derneği İstanbul onursal başkanı olan Eroğlu Şişli kent meclisi başkan vekili, İstanbul'da hizmet veren yaşam Destek derneğinin de başkanlığını yürütmektedir.

Fox Tv de her gün yayınlanan İnci Ertuğrul’un sunduğu “KAYBOLAN ÇİÇEKLER “ programında sosyal hizmet uzmanı olarak danışmanlık yapmaktadır. 

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


İyilik Peşinde Koş için gerekli linkler: