Genel Müdür Olduğunda

İleride Genel Müdür olduğunda, iş için başvuran herkese mutlaka cevap ver. Hiç kimsenin umudu ile oynama. Hiç kimsede, karşılayamayacağın beklentiler yaratma. Hepsine, şirketini onurlandırdığı için teşekkür et. Bu kadar işletme arasından senin tesisini seçmiş olmaları gerçekten de bir onurdur. Unutma, her alanda geçerli bir manevi kural vardır. Alan değil, veren teşekkür etmelidir.

8- Genel Müdür olduğunda:

İleride Genel Müdür olduğunda, iş için başvuran herkese mutlaka cevap ver. Hiç kimsenin umudu ile oynama. Hiç kimsede, karşılayamayacağın beklentiler yaratma.  Hepsine, şirketini onurlandırdığı için teşekkür et. Bu kadar işletme arasından senin tesisini seçmiş olmaları gerçekten de bir onurdur. Unutma, her alanda geçerli bir manevi kural vardır. Alan değil, veren teşekkür etmelidir.
 
İleride Genel Müdür olduğunda, öğle yemeklerini çalışanlarla birlikte ye. 
Evet, her gün.. Böylece; çalışanlara çıkan yemeğin daha lezzetli ve temiz olmasını sağlarsın. Çalışanların yemekhanesi her gün tertemiz olur. Takım arkadaşlarının nabzını yakından tutarsın. Onlarla, korku değil, sevgi ve saygı temelinde bir iletişim kurma şansın olur. Hep birlikte müthiş bir sinerji yaratabilirsiniz.

Genel Müdür olduğunda, şu demode ve artık iyice tuhaflaşan 'personel' kavramını lugattan çıkar. Bu kavram artık ötekileştiriyor. Ayrımcılık ifade ediyor. Ne demek 'Personel Yemekhanesi', 'Personel Lojmanı', 'Personel Servisi'? Eğer bunları kullanmakta ısrar edersen de, bir daha 'Biz bir aileyiz' deme. Ailede anne baba ile çocuklar arasında, araba, yemek, konaklama ayrımı olur mu?

İleride Genel Müdür olduğunda, (eğer Antalya’da yaşıyorsan) büyük olasılıkla ya Lara’da, ya da Konyaaltı’nda oturacaksın. Dışarıda yemek ve eğlenmek için bu semtlerin lüks mekanlarına takılacaksın. Ve ipler kopacak. Hayatı iş, ev ve bu lüks mekanlardan ibaret sanmaya başlayacaksın. Geçmiş olsun. Ondan sonra gelsin stres, yorgunluk, can sıkıntısı. Antalya buralardan ibaret değil. Arada bir Balbey Mahallesi’ne takıl. Yüksekalan’ın dar sokaklarında kaybol. Kışla Mahallesi’ndeki sahaflardan eski kitaplar al, ve onları mutlaka oku. Piyazcı Sami’den köfte piyaz ye. Zamora’nın dondurması enfestir. Çık biraz. Hayata karış.

Genel Müdür olunca otelinin geçmişinden değil GELECEĞİNDEN sorumlusun. Ay sonunda, finansal ve diğer verileri beklemek yerine, her gün oturup bu ay, önümüzdeki üç ay ve sonrasını değerlendirerek geleceği yönetmeyi öğren.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com

Yorum yazabilmeniz için Üye olmanız gerekmektedir. Üye Girişi yapmak için tıklayınız.

Tıp Uzmanlarımız

Ekonomi Uzmanlarımız

Sosyal Medya Sayfaları

Teknik Uzmanlarımız

E-Ticaret Sitemiz ve Sayfa Kısa Yolu

Web Sitelerimiz