Çocukluk anılarım

1956 yılında İstanbul'un en şirin iskele semtlerinden biri olan Kuzguncuk'ta doğmuş ve ablalarının Bigadiç'in Işıklar köyünde öğretmenliği sırasında ikiz kardeşi ile birlikte Ortaokulu Bigadiç'te okumuş ve çok güzel anılar biriktirmiş sevgili Mehmet Ünver'in çocukluk anılarını bu dizide okuyabilirsiniz. Sevgilerimle Eyüp Rıza Güzey - Bilgi Peşinde

Sevgili Bigadiçli dostlarım,

Yazar Mehmet Ünver'i kendi cümleleri ile tanıyalım:
"1956 yılında İstanbul'un en şirin iskele semtlerinden biri olan Kuzguncuk'ta doğdum. Çocukluğum henüz kirlenmemiş olan Boğaziçi'nde yüzerek, şehir hatları vapurlarıyla gezerek ve yemyeşil bostanlarda oynayarak geçti. Yaz tatillerinde babamın bahçemizdeki ağaçların üstünde yaptığı ağaç evde kitap okuyarak ve kendi çapımda öyküler yazmaya çalışarak ilk edebi denemelerime başladım. Dünyanın değişik yörelerine yaptığım seyahatler kafamdaki insan ve mekan malzemesinin sürekli olarak gelişmesini sağladı"

Sevgili Mehmet Ünver'in yolu 3 yıl için Bigadiç'ten geçti. Çünkü ablası Bigadiç'in köylerinden biri olan Işıklar Köyüne öğretmen olarak tayin olduğunda, Mehmet Ünver ve ikiz kardeşi de ablasıyla birlikte Bigadiç'e taşındılar ve üç yıl boyunca bu şirin anadolu kasabasının Ortaokulunda okudular ve hiç unutamayacakları anılar biriktirdiler. 

Sevgili Mehmet Ünver'e en içten teşekkürlerimle bu değerli ve özgün anı yazılarını siz Bigadiçli dostlarımın beğenisine sunuyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Eyüp Rıza Güzey

Yorum ve sorularınız için bilgi@bilgipesinde.com


Diğer Web Sitelerimiz