Ruhi Su konseri

İTÜÖB’nin düzenlediği Ruhi Su konserini hiç unutmadım. Ruhi Su, yönetimi öğrencilerde olan kapalı spor salonumuzda konser vermek için İTÜ’ye gelmişti. Dinleti, akşam saatlerinde başlayacak ve dinleyebildiğimiz kadar dinleyecektik.

Ruhi Su Konseri

İTÜÖB’nin düzenlediği Ruhi Su konserini hiç unutmadım.

Ruhi Su, yönetimi öğrencilerde olan kapalı spor salonumuzda konser vermek için İTÜ’ye gelmişti. Dinleti, akşam saatlerinde başlayacak ve dinleyebildiğimiz kadar dinleyecektik.

Salon hıncahınç doluydu. Ruhi Su, salona girdi; alkışlandı, yerine oturdu ve salonun sesinin kesilmesini beklemeye başladı. Ancak gürültü bir türlü kesilmiyor ve Ruhi Su'nun gerginliği artıyordu. Bizim ve kendisinin uyarılarına karşın sessizlik istenilen düzeye bir türlü inmiyordu. Ruhi Su birden elinde sazıyla ayağa kalktı ve “Hoşçakalın” diyerek salondan ayrıldı. 

Salon o anda sessizliğe büründü, buz kesti; Ruhi Su gitme hazırlığı yapıyor ve salona dönmüyordu. Çok büyük ısrarlarımız sonrası salona dönmeyi kabul etti. Bu kez de salon şaşılacak derecede sessizdi. Ruhi Su çalıp söylemeye başladı. Türküsünü bitirdi ama salondan çıt çıkmıyordu. Herkes şaşkınlık içindeyken Ruhi Su, ‘Bu kadar da demedik yahu demesiyle, salondan yıkılırcasına alkış koptu. Sanatçı bunun üzerine; ‘Sizin ayarınız bozuk, yapacak bir şey yok’ deyip havadaki gerginliği bitirmiş oldu. 

Böylece Ruhi Su, gecenin geç saatlerine kadar süren unutulmaz konserlerinden birini verdi. Tüm salon onunla birlikte söylüyor ve Ruhi Su gülümsüyordu. Dinleti sonrası salondan caddeye kadar alkışlarla ve türkülerle uğurlandı.

ITÜ’de büyük bir değişim yaratan bu çalışmalar ÎTÜ’yü devrimcilerin kalesi yapmıştı, İstanbul’daki tüm devrimci örgütlerin toplanma yeri artık İTÜ’ydü.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


Abdullah Bey, eksik bakiyeyi eft yapabilirsiniz veya kredi kartı için sanal sipariş oluşturabilirsiniz. Farkı kredi kartı ile ödemek için Müşteri panelinden Destek talebi oluşturabilir veya kayıtlı mail adresinizden destek@natro.com mail atabilirsiniz.

Güncel Haber Sitelerimiz

E-Ticaret Sitelerimiz

Bilgi ve Kültür Sitelerimiz

ANA SAYFA