Av Gezisi

Hollandalıların İlçemize Yaptıkları Av Gezisi / Mustafa Güngör / Bigadiç / "Bigadiç'ten kim gelirse gelsin Hollanda' da evimde misafir etmekten onur duyarım" Bu sözler Hollandalı işadamı Peter van de Pash'a ait. 2018 ve 2019 yıllarında "Domuz Avı" için Bigadiç'e gelen Peter van de Pash, Hollanda'nın Venlo şehrine bağlı Meldersloo kasabasındaki mezbahanın sahibi. Uzun zamandır dostluğumuz var.

HOLLANDALILARIN İLÇEMİZE YAPTIKLARI AV GEZİSİ

"Bigadiç'ten kim gelirse gelsin Hollanda' da evimde misafir etmekten onur duyarım" Bu sözler Hollandalı işadamı Peter van de Pash'a ait. 

2018 ve 2019 yıllarında "Domuz Avı" için Bigadiç'e gelen Peter van de Pash, Hollanda'nın Venlo şehrine bağlı Meldersloo kasabasındaki mezbahanın sahibi. Uzun zamandır dostluğumuz var. Senede bir kaç kez çeşitli ülkelere avlanmaya gider. Bana Türkiye'de de avlanmak istediğini ve bunu organize edip edemiyeceğimi sordu, ben de arkadaşlarla bir görüşeyim dedim. Sağolsun arkadaşlar gelsinler yardımcı oluruz dediler. 

İlk kez, 2018 Ocak ayında geldiler. Bir tek domuz avlayamadılar ama köylülerden gördükleri ilgiye hayran kaldılar. Hollanda'ya gittiğimde karşılaşınca Bigadiç'i anlata anlata bitiremiyorlar. 

2019 Aralık ayında ikinci gelişlerinde  otele gitmeden önce bir önceki sene kendilerini ağırlayan Çekirdekli köylülerini görmek için köye uğrayıp hasret giderdiler.

Panayır, Alan ve Bozbük köylerinde arkadaşlar sağolsun kendileriyle çok güzel ilgilendiler. Hele Bozbük' te kendilerine verilen yemek ziyafetinde çok duygulandılar. Bizim Peter dayanamayıp  bir konuşma yaptı: İki yıldan beri Bigadiç'e geldiklerini, her gelişlerinde ayrı bir güzellik yaşadıklarını bundan sonrada her yıl Bigadiç'e geleceklerini ama av için değil Bigadiçin güzel insanlarını sevdikleri için geleceklerini söyledi duygu dolu sözlerle.

Bana bir kez daha Bigadiçli olmanın haklı gururunu yaşatan Çekirdekli mahallesi halkına, Akucu Ismail Yula abime, Mehmet Ali Öke ve Mehmet Özkan kardeşlerime, Bozbük mahallesi halkına, misafirleri memnun etmek için canla başla çalışan TC Arif Kiraz ve Şinasi Kiraz kardeşlerime, Panayır, Alan mahallelerimiz halkına, Halil ormancı ağabeyime ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

(Not:Bozbükte avdan gelirken kamyonetin mazotu bitince Peter ile Nick ve diğer arkadaşlar  arabayı köye kadar iteklemek zorunda kaldılar Peter'in oğlu Lars bu duruma hem gülüyor hem çekim yapıyor. Bereket mazot köye 500_600 metre kala bitti???)

Mustafa Güngör

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


Yorum yazabilmeniz için Üye olmanız gerekmektedir. Üye Girişi yapmak için tıklayınız.

Diğer Web Sitelerimiz