Avni - Fatma Akyüz

Baba-Kız olarak Bigadiç Cumhuriyet Lisesi'de öğretmenlik yapmış olan (Avni - Fatma Akyüz) Öğretmenlerimiz

Baba-Kız olarak Bigadiç Cumhuriyet Lisesi'de öğretmenlik yapmış olan (Avni - Fatma Akyüz) Öğretmenlerimiz

Fatma Akyüz anlatıyor:
Babam öğretmen olduğu için çeşitli şehirlerde görev yaptı ve en son memleketi Bigadiç'e gelip Cumhuriyet Lisesinde 16 yıl çalıştıktan sonra emekli oldu. Baba mesleğini seçen evimizin tek çocuğu olarak ben ise 6 yıl Cumhuriyet Lisesinde okuyup 23 yıl da bu okulda Biyoloji oğretmeni olarak çalıştım. Dile kolay bir insanın hayatında  29 yıl, aynı okula gidip geliyorsun.. Babamın ve benim yetiştirdiğim binlerce öğrenci var.. Sanırım bu şekilde baba kız aynı okulda uzun süre çalışan oldukça azdır diye düşünuyorum. Bu bana onur ve gurur veriyor..

Sizinle paylaşmak istedim..

Sevgiler, saygılar


Babam Avni Akyüz'ün yaşam öyküsü:
"Babam 1938 yılında Bigadiç'te doğmuş, 2008 yılında Bigadic'te vefat etti. Ilk ve orta okulu Bigadic'te okumuş. Ardindan Balıkesir'de öğretmen okulu ve Eğitim Enstitüsünü okumuş. Babam, babasını 11 yaşında kaybettiği için Kuleli Askeri Lisesini kazanmasına rağmen babaannem Balikesir'de okumasını istemiş. 

Gercekten çok zeki bir insandı, dürüst, maddiyata önem vermeyen ender insanlardandı. Babam olduğu için söylemiyorum. Okul yillarinda da başarılı olmuş. Haziran döneminde mezun olduğu için ilk Malatya Akçadağ öğretmen okuluna atanmış. 5 yıl orada çalışmış. Ben ve Ağbim orada doğmuşuz. Oradan Savaştepe öğretmen okulu ve sonra yedeksubay olarak askerliğini Uzunköprü'de yapmış. Daha sonra Kırşehir öğretmen okulunda 5 yıl görev yaptı.Orada ben ilkokulu okudum. Ayrıca Kırşehir'de bir de erkek kardeşimiz oldu. Yani 3 kardeşiz. En son Bigadiç Cumhuriyet Lisesinde yani kendi ilçesinde 16 yıl çalıştı. 

Emekli olduktan sonra boş durmadı. Hayvan besledi, güzel bir bahçe yaptı. Bigadiç'ten ayrılmayı hiç düşünmedi. Bigadic onun için vazgeçilmez bir yerdi. Toprakla uğraşmayı çok severdi. Ama ömrü çok uzun değilmiş 69 yaşında vefat etti.

Biz 3 kardeşiz. iki erkek ve ben. Abimle iki yaş aramız ve tek maaşla bizi üniversitede okuttu. Abim İstanbul Üniversitesi'nde Hukuk okudu. Avukatlık bürosu Bigadiç'te serbest avukatlık yapıyor. 

Ben de 23 yıl Bigadiç'te Öğretmen olarak görev yaptım kendi okuduģum okulda. Kendi memleketinde çalışmanın zorluklarıni da, güzelliklerini de yaşadım. Ögretmenligin ne kadar kutsal güzel bir meslek olduğunu babam ve kendimde görüyorum. Her yerde her meslekte öğrencilerimiz var bizi arıyorlar, denk geliyoruz ve bu inanılmaz mutlu ediyor bizi."


Aşağıdaki fotoğraflarda rahmetli canım babam emekli öğretmen Avni AKYÜZ, annem Zeliha AKYÜZ, Abim Av. Ibrahim AKYUZ ve ben emekli öğretmen Fatma AKYÜZ.. Bunlar çocukluğuma (hatta bebekligime) ait en sevdiğim fotoğraflar. 


FACEBOOK YORUMLARI:

Ali Dereli Avni Akyüz ile orta okulda ayni sınıfta okudum Öğretmenimiz Ali. Fuat Canoğlu sınıfa bir problem sordu bunu kim yapacak dedi ve Avni Akyüz el kaldırıp tahtaya geçti çözümü anlattı bütün sınıf Avni yi alkışlamıştık Avni Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun çok zeki idi. Yanlış hatırlamıyorsam Babanızın orta okul numarası. 69. İdi saygılarımla
Fatma Akyüz Ali Dereli teşekkür ederim çok grur duydum.Saygılar..

İlyas Çakır Avni hocamıza Allah'tan rahmet diler inşallah mekanı cennet olmuştur. 1976-1980 yıllarında Cumhuriyet lisesi orta bölümünde okudum. Koyden geldigimiz için pansiyonda kaldık. Avni hocam hem pansiyonda etudlerimize hem de dersimize girmişti. Bu öğrencilik sürecinde tek dayağını yemediğim ender öğretmenlerden biridir. Sakin ve naif bir yapısı vardı. Çok kızmaz bizlere sevecen bakardı. Allah rahmet eylesin bu yazdıkların dua yerine geçsin inşallah.

Hüseyin Yıldız Mekanı cennet olsun Avni hocam bize karşı çok dürüst ve,adaletliydi,mekanı cennet olsun Sabırlar dilerim fatma hocam

Sultan Türker Akyüz Gelini olmaktan soyismini taşımaktan gurur duydum her daim. Gördüğüm en adil insandı. Işıklar içinde uyu sevgili babacığım.
Fatma Akyüz Sultan Türker Akyüz canım benim bende kızı olmaktan grur duyuyorum..

Mehmet Akdogan Fatma hanım merhaba baban ortaokulda benim 3 sene matematik öğretmenimdi. Matematiği çok değerli öğretmenim Avni Akyüz'den öğrendim ve de çok sevdim ortaokul da sağlam matematik alınca lise dede matemetigim çok iyiydi ve matematik sayesinde askeri okul ve üniversite yi kazandım İbrahim Akyüz de lise de 3 sene sınıf arkadaşım oldu babanı rahmetle anıyorum Akyüz ailesine sevgilerimi iletin lütfen
Fatma Akyüz Mehmet Akdogan çok teşekkürler..

TC Hüseyin Kadıoğlu Çok sevdiğim ve büyük saygı duyduğum AVNİ AKYÜZ arkadaşımın vefatı bizlerı derinden üzdü. Kendisine ALLAH dan rahmet diliyo rum. Mekanı cennet olsun inşaallah.

Nefize Demirdag Canim babana allahtan rahmet diliyorum mekani cennet olsun biz okul arkadasiydik ama kizim melike senin ogrencindi bir sene okumustu bigadicte depremden gelmistik 1999 depreminden

Halime Taner Sevkal Mekanı cennet olsun,nurlar içinde uyusun, degerli öretmenimiz bize tarım dersinde çok faydali kalıcı bilgiler verirdi, yeni mezarlık bölgesi kır bir araziyken okulumuz ögrencileri hep birlikte agaç dikmeye gitmiş ve o bölgeyi agaçlandırmıştık...

Asif Çakır Zeliha Hanım ablamızın ellerinden öpüyorum, Hayırlı, sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Rahmetli hocamın ruhu şad, mekanı cennet olsun İNŞALLAH..

İsmail Yaşar Avni hocamız kısa bir süre de olsa Savaştepe’de matematik öğretmenim oldu. Her yönüyle örnek bir Öğretmendi. Mekanı cennet olsun...

İsmail Bakay Necati bey eğitim enstitüsü son sınıfta okurken, Bigadiç lisesinde 15 gün staj yapmıştım. Rehber öğretmenim çok saygı duyduğum Avni hocamdı. Mekanı cennet olsun. Nurlar icinde uyusun.

TC Ömer Daban Her yönüyle örnek aldığım,alanında kendini kanıtlamış,ön yargıdan uzak, araştırmayı seven, gerek öğrencileriyle gerekse öğretmen arkadaşlarıyla ilişkileri çok iyi olan, alçak  gönüllü, insancıl, yardımsever, Atatürk ilkelerini kendine rehber edinmiş, yasalara bağlı, özgürlükçü harika bir kişiydi Avni abimiz, işiklar içinde uyusun, onu hiç unutmuyoruz.???
Fatma Akyüz TC Ömer Daban güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam.Bu özellikler fazlasıyla da sizde de var..selamlar ,saygılar..???
TC Ömer Daban Çok teşekkürler Fatma'cığım.?

Suleyman Atalay İlk okulda 5 yılımız rahmetli Avni ile boy kısalığı dan hep en önde oturduk

Seyyare Kurt Sevgili Fatma Avni hocam benim öğrenim hayatımda iz bırakan çok değerli öğretmenlerimdendi. Mekanı cennet olsun. Duyduğumda çok üzülmüştüm .

Hasan Konmuş Sevgiler Saygılar Bizden Sevgili Öğretmenim Benimde İlkokul Öğretmenim Mürüvvet Emiroğlu Mekanı Cennet Olsun İnşallah Orta Okuldada Veli'm oldu Ben Balatlı Köyündenim Emekli Emniyet Amiriyim Bursada Yaşıyorum Her Namazdan Sonra Yaptığım Hayırdan Sonra Mutlaka Öncelikle Mürüvvet Hocama ve Diğer Rahmetli Olmuş Hocalarıma Sevabımdan Mutlaka Gönderirim

Emel Helvacıoğlu Fatma cım çok güzel fotoğraflar. .Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
Fatma Akyüz Emel Helvacıoğlu teşekkür ederim canım benim..?

Kamil Akdoğan Hem mahalle arkadaşım,hem mesai arkadaşım,hatta öğretmen evinde oyun arkadaşım....Değerli insan Avni Bey'e bu vesileyle rahmetler diliyorum,mekânı cennet olur inşallah.

Süleyman Ergut Sürekli yurtdışında olduğumdan hocamın vefatından haberim olmamıştı. Bir bayram geldiğimde mezarlık ziyaretine gitmiştim, mezarlar arasında dolaşırken bir mezar taşında hocamın ismini gördüğümde çok kötü olmuştum! Allah rahmet eylesin! Hepsi de çok değerli hocalarımızda bizim için.

Barış Aslan Fatma hocam çok anlamlı bir fotoğraf ve müthiş dörtlü biliyorum ve hatırlıyorum sizin döneminizi tebrikler Fatma abla

Idris Yılmaz mekanı CENNET olsun sert bakışının altında yumşacık bir yüreği olan hocam RABİM sizlerde sabırlar versin...

Melda Erdekli Allah rahmet eylesin. Zeliha teyzeye saglikli omurler versin.

Nermin Dindar Badem Allah rahmet eylesin öğretmenimize. Mekanı cennet olsun inşallah

Oğuz Şenol Avni öğretmen çok sevdiğim ve örnek aldığım bir insandı.Işıklar içinde uyusun.
Fatma Akyüz Oğuz Şenol çok teşekkür ederim Oğuz ağbi ne mutlu bize..

Alpay Akay Allah rahmet eylesin.. Nur içinde yatsın

Nurhan Bakir Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Hasan Hüseyin Ediz Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

İsmail Bayer Işıklar içinde olsun.

Fatma Kalafatlıoğlu Mekânı cennet olsun

Ismail Maçin Allah rahmet eylesin

Zuhre Erdekli Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun

Guler Erbas Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun öğretmenimin Zeliha ablaya da selam sevgiler.

Güzide Nezaket Ersan Kayacan Değerli öğretmenim allah rahmet etsin

Ersoy Parlayan Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun öğretmenimin

Maide Kılınçer Mekânı cennet olsun

Kadir Dalgıç Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah.

Kasim Kula Mekanı cennet olsun inşallah fizik hocamdi

Nihat Bezirgan Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun iyi bir öğretmenimdi

Ömre Tekin Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Metin Oğuz Mekanı cennet olsun ışıklar içinde uyusun avni hocam

Ibrahim Ibo Demirtas Bigadiç lisesi,orta 2 ye kadar okudum, benimde öğretmenimdi.Allah rahmet eylesin.

Hale Feyiz Keskin Allah rahmet eylesin..

Gürbüz Erken Mekanları cennet olsun

Serpil Özdur Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun

Arslan Ayhan Mekanı cennet olsun

Ismail Şen Allah rahmet eylesin

Kader Beytaş Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah Avni hocayı çok severdik

Ayşen Çakır Kobak Allah rahmet eylesin .Babamıin arkadaşıydı.

Zeki Bulcak Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah güzel insanın fizik dersimize girmişti.

Sevgi Naz Allah rahmet eylesin

Enver Kırbaş Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Levent Özel Paylaşımınızdan öğrendim, çok üzüldüm rahmet ve saygıyla anıyorum. Işıklarda uyusun hocam.....

Erdinç Çidem Değerli büyüğümün mekanı cennet olsun

Ismail Ergün Allah rahmet eylesn

Hüseyin Güleş Mekanı cennet olsun.

Ismail Kayış Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Hüseyin Asiye Çeri Mekanı cennet olsun inşallah nurlar içinde yatsın sizlere Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin Fatma hanımcığım?❤️

Zafer Kara Rabbim rahmet etsin, mekanı cennet olsun

Ekrem Kökez Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Hüseyin Inci Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Mehmet Yılmaz Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun

Erkan Atac Allah rahmet eylesin Mekanı cennet olsun

Turan Kurnaz Lisede en sevdiğim öğretmenlerden birisiydi. Dersleri çok sade çok anlaşılır işler. Ses tonunu çok iyi kullanırdı. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Emel Beyaz Eren Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ?

Ismail Pekel Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inş

Muhsine Döşemen Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Zeliha ablamın ellerinden öperim. Selamlar. Fatma cım.

Isa Pilgir Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Suday Unal Öğrencisi olmaktan gurur duyduğum öğretmenlerimdendi,güzel bir insandı,ışıklar içinde uyusun.

Abdullah Berrin Enez Allah rahmet eylesin mekanı cennet efendimize komşu olsun inşAllah.

Dilek Seçkin Allah rahmet eylesin

Ahmet Özdağlı Avni öğretmenimi rahmet ile anıyorum. Anneniz Zeliha ablamın ellerinden öperim. Size de sağlıklı günler dilerim. Selamlar olsun.

Ahmet Oguz Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah sevilen öğretmenimizdi

Nefise Ulubak Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun guzel durust sevilen bir insandi sizlere zeliha ablama uzun omurler diliyorum

İrfan Çelik Ben eski bir Belediyeciyim,O bizim Belediye Meclis üyemizdi bilen var mı..

Erdal Balcıoğlu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Şükrü Ayaz Allah rahmet eylesin.

Emine Zantur ALLAH rahmet eylesin mekânı cennet olsun amin

Unzile Colak Ruhu şad mekanı cennet olsun.

Yılmaz Çakır Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Aşina Akgül Fatma Abla; çok güzel ve anlamlı fotoğraf kareleri... Avni Öğretmenimizi rahmetle anıyor, sizlere de canı gönülden mutluluklar diliyorum. Selamlar...
Fatma Akyüz Çok teşekkür ederim Aşina..

Levent Aycan Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Hülya Polatkan Allah rahmet eylesin. Öğretmenim ve babamın arkadaşıydı

Arzu Ersan Eraslan Mekani cennet olsun

Hayri Köroğlu Allah rahmet eylesin Avni Hocama..Lisede müzik dersimize girmişti..'Dostluğun biz sevgisiyle toplandık her an burda...'çok guzel mandolin çalardı..

Emine Eti Canbaz Sevdiğimiz,Saygı duyduğumuz öğretmenimizdi.Nurlar içinde yatsın .Makamı Cennet olsun inşallah.Zeliha teyzeye de Allah sağlıklı ömürler versin.

Ayse Fidan Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Nazmi Saltık Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun inşallah ,öğretmenimizdi...

Ibrahim Çelikkol ALLAH CC RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET MAKAMI ÂLİ OLSUN İNŞALLAH AMİN

Nebi Gönül Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Mehmet Güler Rabbim nurlar içinde yatırsın mekanları cennet olsun inşallah

Hülya Ayyıldız Allah rahmet eylesin...

Rıdvan Akma Allah rahmet eylesin

Enver Avcu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Niyazi Sanli Babanız çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir öğretmenimdi. Ben de aynı mesleği seçtim.Yıllardır dostluğumuz devam etti.Allahtan rahmet diliyorum ve saygı ile anıyorum. Abine de selamlar.

Fatma Mizan Çok sevdiğim değer verdiğim öğretmenlerimden biri Avni hocam Mekanı cennet olsun.

Süleyman Gezer Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.

Hatice Çakan Mekani cennet olsun zeliha ablaya saglikli omurler versin

Hayriye Can Mekanı cennet olsun inşallah

Mehmet Aydın Allah rahmet eylesin. Bigadiç Cumhuriyet Lisesinde hocamızdı. Mekanı cennet olsun inşallah...

Emin Gümüş Rahmetler olsun

Halime Güney Allah rahmet eylesin

Hilmiye Yılmaz Avni hocama allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun zeliha ablacığıma sağlıklı mutlu yıllar diliyorum fatmacığım sizede selâmlar sevgiler cansın ?????

Eyyüp Tuna Değerli Avni Akyüz hocayı rahmetle anıyorum nur içinde yatsın

Ismail Özalp Savaştepe Öğretmen Okulun da öğrencisi olduğum Avni öğretmenim ışıklarda uyu. Seni hiç unutmuyoruz. Çocukları olarak sizlere de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

Ahmet Kemal Terzioğlu Allah rahmet eylesin, güzel insanlardan bir bir eksiliyorlar??

Münevver Büyükpehlivan Mekanları cennet olsun

Güler Kaya Kuzu Nur içinde yatsın mekanı cennet olsun benimde sevğili öğretmenimdi annee uzun ömürler dilerim canim

Mehmet Cakır Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Halimelale Bayoğlu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ışıklan içinde uyusun rabbim sabır versin. ?

Ismail Parti Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Adil Durak Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun tüm ailesine sağlıklı mutlu nice yıllar

Nurettin Erdekli Allah rahmet eylesin

Erkan Gazan Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.

Fevzi Memiş Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Halil Şahintürk Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

İhsan Karamanlı Avni akyüz hocam beni de okuttu çok iyi sessiz sakin ve insancıl bir yapısı vardı. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ışıklar içinde uyusun inşallah

Hakkı Gelenbay Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Ali Ongun Adam gibi adamdı...

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


Yorum yazabilmeniz için Üye olmanız gerekmektedir. Üye Girişi yapmak için tıklayınız.

Diğer Web Sitelerimiz